Klient powinien wiedzieć więcej przed zakupem wyświetlaczy LED

Klient powinien wiedzieć więcej przed zakupem wyświetlaczy LED

Oto kilka głównych różnic między znakami LED a tym, czego nie wiesz, może cię zranić ... w portfelu. Jeśli nie wiesz, na co zwracać uwagę, prawdopodobnie nie będziesz zadowolony ze swojego wyświetlacza LED, może nie na początku, ale skończysz niezadowolony.

 

Celem tej strony jest udostępnienie narzędzi do podjęcia świadomej decyzji dotyczącej zakupu kolorowego znaku LED lub wyświetlacza LED lub monochromatycznego znaku LED lub wyświetlacza LED.

Lampa LED

 

Co to jest dioda LED?

 

Diody LED oznaczają Light Emitting Diode. Ok, to wciąż nie odpowiada na pytanie, co to jest dioda LED?

 

Zasadniczo dioda LED to mała żarówka. Jednak różni się od żarówek w kilku kluczowych obszarach:

 

* Nie mają żarnika

 

* Są bardziej wydajne

 

* Mają dłuższą żywotność

 

Dla tych, którzy nie wiedzą, żarnik w żarówce jest tam, gdzie wytwarzane jest światło. Żarnik jest ogrzewany elektrycznością, w wyniku czego powstaje światło; raczej. Dokładniej byłoby powiedzieć „Rezultatem jest światło i ciepło”. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ celem żarówki jest wytwarzanie światła, co oznacza, że ​​energia / energia elektryczna wykorzystywana do produkcji ciepła jest marnowana! Czy kiedykolwiek dotknąłeś żarówki, która była włączona przez jakiś czas? Żeby żarówka się rozgrzała, potrzebna była energia elektryczna. Gdy żarówka wykorzystuje żarnik, nie ma sposobu na zmarnowanie ciepła / elektryczności.

 

Diody LED nie używają żarników. Dlatego są bardziej wydajne, prawie cała energia elektryczna jest wykorzystywana do wytwarzania światła, a nie ciepła! Innymi słowy, nie trzeba kosztować ramienia i nogi, aby uruchomić znak LED, ponieważ diody LED są tak skuteczne. Stare znaki zmiennej treści, które używały żarówek, generowały ogromne rachunki za prąd w wysokości 500 USD miesięcznie LUB WIĘCEJ. Wraz z pojawieniem się diod LED w znakach, rachunki za prąd spadły do ​​50 USD lub mniej miesięcznie.

 

Diody LED stosowane w większości znaków LED są oceniane na około 100 000 godzin (około 11 lat). To duzo czasu.

 

W dawnych czasach, gdy znaki zmiennej treści (które używały żarówek nie były diodami LED), obsługa znaku była bardzo droga, ponieważ trzeba było mieć umowę serwisową, aby żarówki zmieniały się co miesiąc. Tylko to może kosztować 200 USD lub więcej miesięcznie. Na szczęście długa żywotność znaków LED sprawia, że ​​te drogie umowy serwisowe należą do przeszłości.

Lampa SMD

 

Podstawy znak LED

 

Teraz, gdy wiesz, czym jest dioda LED, istnieją 3 terminy branżowe dotyczące znaków LED, które musisz zrozumieć.

 

* Piksel

 

*Smoła

 

*Matryca

 

Poszczególne diody LED są zgrupowane w tzw. „Piksel”. Liczba diod LED w każdym pikselu jest różna. Może być jedna dioda LED lub 25 diod w jednym pikselu.

 

Głównym czynnikiem określającym liczbę diod LED w pikselu jest „wysokość” pikseli w znaku LED. Skok jest odległością od środka jednego piksela do środka następnego piksela. Wysokość określa, jak ostry będzie obraz.

 

Jeśli są 2 znaki LED umieszczone obok siebie, a każdy z nich ma tę samą wysokość i szerokość, ale mają różne wysokości, znak LED z mniejszą, bardziej gęstą podziałką będzie miał więcej pikseli, a tym samym lepszą rozdzielczość.

 

Wybór odpowiedniego skoku przy zakupie znaku LED może zaoszczędzić pieniądze, a także uzyskać odpowiednią rozdzielczość dla konkretnej aplikacji, więc upewnij się, że przeczytałeś rozdział dotyczący wyboru właściwego znaku LED.

 

Trzeci termin to „matryca”. Matryca składa się z liczby pikseli wysokiej i liczby pikseli znaku LED. Matryca określa fizyczny rozmiar znaku. Jeśli znak LED ma 24 piksele wysokości i 96 pikseli szerokości, matryca ma rozmiar 24x96.

Światło

 

Z monochromatycznymi znakami diodowymi i wewnętrznym znakiem led, matryca określa, ile linii tekstu można umieścić na znaku, a także ile znaków zmieści się w każdej linii. Z programowalnymi kolorowymi znakami LED matryca określa, ile masz całkowitej przestrzeni. Szybkie ostrzeżenie, że prawidłowy stosunek wysokości do szerokości jest KRYTYCZNY w kolorowych znakach LED, należy zawsze skonsultować się z profesjonalnym znakiem LED, aby określić najlepszą matrycę dla kolorowych znaków LED.

Klient powinien wiedzieć więcej przed zakupem wyświetlaczy LED

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-22:00(czas Pekinie)
Fax :
86-0755-23243136
Telefon :
86-1371-7004700(Czas pracy)
Email :
saga@atsilu.com
Adres fabryczne :
4F, budynek 1, strefa przemysłowa Lebao, Fengxin Road, Guangming, Shenzhen, Chiny
contact us