Ekran LED Elementary Knowledge Part 4.

Wyświetlacz LED Elementary Knowledge Part 4.

37. Ile punktów (piksel LED) może kontrolować sterowanie systemem?

Ekran komunikacji Karta: monochromatyczna i monochromatyczna 1024 * 64; Ekran komunikacji Karta B: monochromatyczny: 896 * 512 dwukolorowy: 896 * 256; Ekran dwukolorowy DVI: 1280 * 768; Kolorowy ekran DVI: 1024 * 512

Wyświetlacz LED UHD

38. Co to jest korekta nieliniowa?

Jeśli cyfrowy sygnał wyjściowy komputera nie zostanie skorygowany, zniekształcenie koloru pojawi się na ekranie wyświetlacza LED. Tak więc w obwodzie sterowania systemu sygnał wymagany przez ekran wyświetlacza jest obliczany przez funkcję nieliniową. Ponieważ związek między sygnałem przednim i tylnym jest nieliniowy, często nazywamy to korektą nieliniową.

39. Jakie jest znamionowe napięcie robocze? Jakie jest napięcie robocze? Jakie jest napięcie zasilania?

Znamionowe napięcie robocze odnosi się do napięcia przy normalnym działaniu napięcia; napięcie robocze odnosi się do wartości napięcia urządzeń elektrycznych w normalnym trybie pracy w zakresie napięcia znamionowego: napięcie zasilania jest podzielone na napięcie AC i napięcie zasilania odgałęzienia. Nasze rzeczywiste napięcie zasilania AC wynosi 220 V - 240 V, a napięcie zasilania prądem stałym wynosi zwykle 5 V DC 12 V Zasilanie słoneczne wynosi zazwyczaj 12 V.

40. Jakie jest zniekształcenie kolorów LED?

Odnosi się do różnicy między wizualnym postrzeganiem ludzkiego oka a wyświetlaniem tego samego obiektu w przyrodzie.

41. Co to jest system synchroniczny i system asynchroniczny?

Synchronizacja i synchronizacja odnoszą się do komputera. Tak zwany system synchronizacji odnosi się do systemu sterowania ekranu wyświetlacza LED, który wyświetla zawartość ekranu wyświetlacza synchronicznie z ekranem wyświetlacza komputera. System synchronizacji odnosi się do przechowywania danych wyświetlanych w edytowanym komputerze w systemie sterowania ekranu wyświetlacza, a normalne wyświetlanie ekranu wyświetlacza LED nie zostanie zmienione po wyłączeniu komputera. Asynchroniczny system sterowania

42. Co to jest technologia wykrywania martwego pola?

Za pomocą górnego oprogramowania i niższego sprzętu można wykryć martwe pole (otwarte i zwarcie diody LED) na ekranie wyświetlacza, a raport można przesłać do administratora ekranu LED. Taka technologia nosi nazwę technologii wykrywania martwego pola.

43. Co to jest wykrywanie zasilania?

Za pomocą górnego oprogramowania i dolnego sprzętu może wykryć status pracy każdego zasilacza na ekranie wyświetlacza i utworzyć raport do menedżera ekranu LED. Technologia ta nazywana jest technologią wykrywania zasilania.

44. Co to jest napęd statyczny? Co to jest sterownik skanowania? Jaka jest różnica między tymi dwoma?

Kontrola " od punktu do punktu 00146 | od stopy wyjściowej układu scalonego do punktu pikselowego nazywa się napędem statycznym, a sterowanie " punkt-kolumna " od stopy wyjściowej układu scalonego do punktu piksela nazywamy napędem skanującym. Wymaga obwodu kontroli linii. Z trampoliny wyraźnie widać, że napęd statyczny nie potrzebuje obwodu sterowania linią, który ma wysoki koszt, dobry efekt wyświetlacza, dobrą stabilność i utratę jasności. Sterownik skanujący wymaga układu sterowania, ale koszt jest niski, efekt wyświetlania jest słaby, utrata jasności jest duża itp.

45. Co to jest karta multimedialna?

Specjalna karta graficzna ma nie tylko podstawową funkcję karty graficznej komputera, ale także wysyła cyfrowy sygnał RGB, linię, pole, wygaszanie i inne sygnały do ​​głównej płyty sterującej.

46. ​​Co to jest pilot zdalnego sterowania? W jakich okolicznościach?

Tak zwana długa odległość niekoniecznie jest długa. Pilot zdalnego sterowania zawiera główny terminal sterujący i terminal sterujący w sieci lokalnej, ale odległość między nimi jest niewielka; oraz główny terminal sterujący i terminal sterujący w stosunkowo dużej odległości, dwa rodzaje wymagań klienta lub zgodnie z pozycją sterowania klienta poza odległością bezpośrednio sterowaną przez włókno optyczne, wtedy stosuje się pilot zdalnego sterowania.

47. Co to jest transmisja światłowodowa? Co to jest transmisja drutu?

Transmisja światłowodowa polega na konwersji sygnałów elektrycznych na sygnały optyczne, które są przesyłane przez przezroczyste włókna szklane, a transmisja przewodowa ma na celu przesyłanie sygnałów elektrycznych bezpośrednio przez metalowe przewody.

48. W jakich okolicznościach powinniśmy używać kabla? W jakich okolicznościach używany jest światłowód?

Gdy odległość między ekranem wyświetlacza a komputerem sterującym jest mniejsza niż 100 metrów, jest on przesyłany kablem sieciowym; gdy odległość między nimi jest mniejsza niż 500 metrów i większa niż 100 metrów, jest ona transmitowana przez światłowody wielomodowe, a gdy odległość jest większa niż 500 metrów, jest transmitowana przez światłowody jednomodowe.

HD Mniejszy piksel pikseli

49. Co to jest sterowanie LAN? Czym jest Internet Control?

W sieci LAN jeden komputer kontroluje inny komputer lub łączy się z innymi urządzeniami zewnętrznymi. Ta metoda sterowania nazywana jest kontrolą LAN. Główny kontroler osiąga cel sterowania poprzez adres IP kontrolera w sieci internetowej, zwany kontrolą Internetu.

50. Co to jest DVI? Co to jest VGA?

DVI to skrót od Digital Video Interface, tj. Cyfrowy interfejs wideo. Jest to uniwersalny interfejs cyfrowego sygnału wideo na świecie.

51. Co to jest dioda LED sygnału cyfrowego? Co to jest układ cyfrowy?

Sygnał cyfrowy oznacza, że ​​wartość amplitudy sygnału jest dyskretna, a wartość amplitudy sygnału jest ograniczona do dwóch skończonych wartości 0 i 1. Obwód do przetwarzania i sterowania tego rodzaju sygnałem zachodnim nazywany jest obwodem cyfrowym.

Panel LED

52. Jaki jest sygnał analogowy i jaki jest obwód analogowy?

Sygnał analogowy oznacza, że ​​wartość amplitudy sygnału jest ciągła w czasie; obwód przetwarzający i kontrolujący ten rodzaj sygnału nazywany jest obwodem analogowym.

53. Co to jest gniazdo PCI?

Gniazdo PCI to gniazdo rozszerzeń oparte na lokalnej magistrali PCI (interkonekt komponentowy PEDPHERD, interfejs rozszerzeń urządzeń peryferyjnych). Gniazdo PCI jest głównym gniazdem rozszerzeń płyty głównej. Wstawiając różne karty rozszerzeń, prawie wszystkie funkcje zewnętrzne można obecnie uzyskać za pomocą komputerów.

54. Co to jest gniazdo AGP?

Przyspiesz interfejs graficzny. AGP to specyfikacja interfejsu umożliwiająca szybsze wyświetlanie grafiki 3D na zwykłych komputerach osobistych. AGP to interfejs zaprojektowany do szybszej i bardziej płynnej transmisji grafiki 3D. Używa pamięci głównej zwykłych komputerów osobistych do odświeżania obrazów wyświetlanych i obsługuje technologie grafiki 3D, takie jak mapowanie tekstur, buforowanie zerowe i mieszanie alfa.

55. Czym są GPRS i GSM? Co to jest CDMA?

GPRS to nowa usługa przewoźnika opracowana na istniejącym systemie GSM za pośrednictwem usługi General Packet Radio, która jest używana głównie do komunikacji radiowej. GSM to skrót od " Globalny system komunikacji mobilnej " standard (Global Mobile Communication System), który został zunifikowany przez Europejską Komisję Normalizacyjną w 1992 roku. Wykorzystuje technologię komunikacji cyfrowej i zunifikowaną sieć. Standard sieci zapewnia jakość komunikacji i może opracować więcej nowych usług dla użytkowników. KOD DIVISION MULTIPLE ACCESS: Nowa i dojrzała technologia komunikacji bezprzewodowej oparta na technologii rozproszonego widma.

Szybki link do Podstawowy ekran LED Produkty do wyświetlania wiedzy   i strona główna

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-22:00(czas Pekinie)
Fax :
86-0755-23243136
Telefon :
86-1371-7004700(Czas pracy)
Email :
saga@atsilu.com
Adres fabryczne :
4F, budynek 1, strefa przemysłowa Lebao, Fengxin Road, Guangming, Shenzhen, Chiny
contact us