Wyświetlacz LED Elementary Knowledge Part 2.

Wyświetlacz LED Elementary Knowledge Part 2.

IV. Klasyfikacja ekranu wyświetlacza LED

Ekran wyświetlacza LED można podzielić na różne typy:  

1. Zastosuj aplikacje: wewnętrzny ekran LED, pół-zewnętrzny wyświetlacz LED, zewnętrzny ekran LED.

2. Kolory wyświetlacza: Jednokolorowy wyświetlacz LED, wyświetlacz LED o podwójnych kolorach, R, G, B kolorowy wyświetlacz LED.

3. Funkcje: Tekstowy ekran wyświetlacza LED, ekran wyświetlacza LED obrazu, ekran wyświetlacza LED wideo, Pełny ekran wyświetlacza LED.

V. Wyjaśnienie terminologiczne ekranu wyświetlacza wideo LED

1. Co to jest dioda LED?

LED jest skrótem od diody elektroluminescencyjnej (LIGHT EMITTING DIODE), urządzenia wyświetlającego składającego się z diod elektroluminescencyjnych. Dioda LED w branży wyświetlaczy odnosi się do diody LED, która może emitować widoczne pasmo.

Lampa LED z wyświetlaczem LED

2. Jakie są piksele wyświetlacza LED?

Piksel jest najmniejszą jednostką obrazowania na ekranie wyświetlacza, która zazwyczaj składa się z pojedynczej lub wielu diod elektroluminescencyjnych. Na przykład piksele zapisane w niektórych schematach projektowania wyświetlacza: 2R1G1B, co oznacza najmniejszą jednostkę obrazowania ekranu wyświetlacza, składają się z dwóch czerwonych lamp emitujących światło, jednej zielonej lampy emitującej światło i jednej niebieskiej diody emitującej światło (w przemysł wyświetlania, lampy emitujące światło czerwone, zielone i niebieskie są często zastępowane przez ich angielskie litery, R, G, B). P wskazuje odległość między punktami, wskazuje średnicę punktów.

Lampa LED z ekranem LED

3. Co to jest jasność światła?

Intensywność światła emitowanego przez obszar ekranu wyświetlacza LED to CD / m2, czyli po prostu intensywność światła emitowanego przez ekran o powierzchni jednego m2.

4. Jaka jest jasność wyświetlacza LED?

Jasność ekranu wyświetlacza LED odnosi się do natężenia światła na jednostkę powierzchni ekranu wyświetlacza, gdy ekran działa normalnie. Jednostką jest cd / m2 (czyli ile natężenia światła CD na metr kwadratowy), " cd " nazywa się Candela po chińsku i " m2 " nazywa się metr kwadratowy w języku chińskim. Jasność wewnętrznego ekranu wideo wynosi zazwyczaj od 200 do 1200 cd / m2. Jasność ekranu wideo na zewnątrz wynosi zazwyczaj od 3000 do 7000 cd / m2. Jasność ekranu wyświetlacza LED jest trudnym wskaźnikiem do zmierzenia (ponieważ przyrząd testowy jest drogi), który można obliczyć testując natężenie światła świetlnej lampy ekranu. Na przykład, gdy zewnętrzny wyświetlacz LED o przekątnej 2500 punktów / m2 jest zrównoważony na biało, 10 pikseli jest losowo mierzonych za pomocą miernika natężenia światła diody elektroluminescencyjnej, średnie natężenie światła czerwonej lampy wynosi 420 McD ; zielona rura ma 1620 McD; a natężenie światła niebieskiej rury wynosi 285 McD. Jasność ekranu wynosi 2500X (2X420 + 1620 + 285) / 1000=6862.5cd/m2 i 6862500mcd / m2, ponieważ ekran ma 2500 pikseli na metr kwadratowy, a każdy piksel ma dwie czerwone rurki, jedną zieloną rurkę i jedną niebieską rura.

5. Jaki jest poziom jasności?

Seria ręcznych lub automatycznych regulacji jasności całego ekranu pomiędzy najniższą i najwyższą jasnością.

6. Jaki jest poziom szarości?

Poziom szarości ekranu wyświetlacza LED jest indeksem odzwierciedlającym poziom obrazu ekranu wyświetlacza. Poziom szarości ekranu wideo jest zazwyczaj podzielony na 64, 128, 256, 512, 1024, 2048, 4096 i tak dalej. Im wyższy poziom szarości, tym wyraźniejszy jest poziom obrazu. Ogólnie poziom szarości jest powyżej 256, a różnica obrazu nie jest zbyt duża.

7. Jaka jest maksymalna jasność?

W pewnym oświetleniu otoczenia podstawowe kolory ekranu wyświetlacza LED mają maksymalną jasność i poziom szarości.

8. Co to jest odstęp między pikselami (rozstaw punktów)?

Im mniejsza odległość między dwoma sąsiednimi pikselami, tym krótsza odległość widzenia. Osoby pracujące w branży zwykle określają skrót P, aby wskazać odstęp między punktami.

Ekran wyświetlacza LED

9. Co to jest trójca?

Trzy niezależne pakowane lampy SMT RGB są zestawione pionowo w pewnej odległości, co ma nie tylko zalety trzech w jednym, ale także rozwiązuje niedociągnięcia trzech w jednym.

10. Co to jest podwójny kolor podstawowy, fałszywy kolor i kolorowy wyświetlacz?

Różne kolory diod elektroluminescencyjnych mogą tworzyć różne ekrany. Podwójne kolory podstawowe składają się z kolorów czerwonego, zielonego lub żółto-zielonego, fałszywe kolory składają się z trzech różnych kolorów: czerwonego, żółto-zielonego i niebieskiego, a pełne kolory składają się z trzech różnych kolorów: czerwonego, czystego zielonego i czystego błękitu.

11. Co to jest wzór mory?

Właśnie wtedy, gdy w naszej pracy robimy kolorowy wyświetlacz LED, na ekranie wyświetlacza LED pojawiają się nieregularne fale wody. Te fale wody nazywane są " zmarszczki trzonowe " w fizyce.

12. Co to jest gęstość pikseli?

Znana również jako gęstość matrycy punktowej, zwykle odnosi się do liczby pikseli na metr kwadratowy ekranu.

13. Co to jest moduł wyświetlacza LED?

Składa się z kilku pikseli wyświetlacza, jest strukturalnie niezależny i może stanowić najmniejszą jednostkę ekranu wyświetlacza LED. Typowe są 8 * 8, 8 * 7 itd.

14. Co to jest DIP?

DIP to skrót od DOUBLE IN-LINE PACKAGE. Jest to dwuwierszowy zespół rzędowy.

15. Co to jest SMT? Czym jest SMD?

SMT to skrót od technologii SURFACE MOUNTED, która jest obecnie najpopularniejszą technologią i technologią w branży montażu elektronicznego; SMD to skrót od urządzenia do montażu powierzchniowego.

16. Co to jest moduł wyświetlacza LED?

Podstawowa jednostka ze strukturą obwodu i instalacji, funkcją wyświetlania i funkcją wyświetlania może być zrealizowana przez prosty montaż.

17. Co to jest wyświetlacz LED?

Przez pewien tryb sterowania ekran wyświetlacza składa się z tablicy urządzeń LED.

Szybki link do Podstawowe informacje o wyświetlaczach LED   i strona główna

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-22:00(czas Pekinie)
Fax :
86-0755-23243136
Telefon :
86-1371-7004700(Czas pracy)
Email :
saga@atsilu.com
Adres fabryczne :
4F, budynek 1, strefa przemysłowa Lebao, Fengxin Road, Guangming, Shenzhen, Chiny
contact us