Podstawowa wiedza na wyświetlaczu LED Część 1.

Podstawowa wiedza na wyświetlaczu LED Część 1.

Teraz zastosowanie wielkoformatowego wyświetlacza LED jest coraz szersze. Aby uzyskać uporządkowaną i szybką kontrolę wyświetlania setek i tysięcy krat LED, ludzie zmobilizowali wiele mózgów. Kiedy ludzie z branży wyświetlaczy LED zbierają się razem, łatwo jest rozmawiać o produktach na ekranie wyświetlacza LED i powiedzieć bezpośrednio jakąś terminologię. W tej chwili, jeśli nic nie rozumiesz, czy to takie krępujące jest czatowanie? Podziel się z Tobą podstawową wiedzą na temat najbardziej kompletnego projektu wyświetlacza LED i wspólnym wyjaśnieniem terminologicznym, dzięki czemu możesz natychmiast zmienić mały, biały wyświetlacz LED, aby zrozumieć Pingdi!

(Ciepłe przypomnienie, w dzisiejszych czasach angielskie skróty są używane coraz częściej, pojawia się coraz więcej niejasności. Musimy pamiętać, że nie żartujemy.)

I. Podstawowe zasady ekranu LED

Dioda LED jest skrótem od diody elektroluminescencyjnej, jest rodzajem wyświetlacza samoświetlnego, z czerwonymi, klejonymi, zielonymi trzema kolorami.

Moduł LED lub jednostka oświetleniowa wykonana jest z lamp LED, PCB, garnituru i kabli.

Podstawowa wiedza na wyświetlaczu LED

II. Zasada działania ekranu wyświetlacza LED

W trybie skanowania linii każdy układ kratowy LED ma zestaw obwodów napędu kolumny, który musi mieć zatrzask lub rejestr przesuwny, aby zablokować dane czcionki dla treści, która ma być wyświetlana. W trybie skanowania liniowego te same piny sterowania wierszem tego samego wiersza matrycy punktowej LED są połączone z jedną linią, łącznie ośmioma liniami, i ostatecznie połączone z rzędowym obwodem sterującym. Aby zablokować sygnał skanowania linii, musi istnieć rejestr zatrzaskowy lub przesuwny w obwodzie napędowym rzędu. (Podstawowa wiedza na ekranie LED)

Rządowy obwód sterujący i obwód sterujący rzędem wyświetlacza LED są zwykle sterowane przez pojedynczy komputer z układem scalonym. Powszechnie używanym komputerem jednoukładowym jest seria MCS51. Zawartość wyświetlana na ekranie wyświetlacza LED jest zazwyczaj przechowywana w zewnętrznej pamięci danych pojedynczego komputera w postaci czcionek, które są 8-bitowymi liczbami binarnymi.

Proces sterowania pojedynczym układem komputerowym na ekranie wyświetlacza LED jest najpierw odczytywany, a następnie zapisywany. Zgodnie z porządkiem uporządkowania matrycy punktowej LED na ekranie, MCU najpierw napędza zatrzask w pierwszym rzędzie matrycy punktowej LED, zapisuje dane czcionki odczytane z zewnętrznej pamięci danych, a następnie w drugim i trzecim plasterku ... Do końca tego wiersza, po zapisaniu danych czcionki, SCM zapisuje sygnał skanowania linii do zatrzasków sterowanych rzędami w tym wierszu, a diody emitujące światło związane z danymi czcionki w pierwszym wierszu są zapalone . Następnie wiersz 2, wiersz 1, wiersz 3, wiersz 1 ... Dopóki nie świeci się pierwszy wiersz ostatniego wiersza. Po zapaleniu pierwszego wiersza każdego wiersza jest on opóźniony o pewien czas, a następnie czarny ekran, dzięki czemu komputer jednoukładowy może wykonać jedno-liniową kontrolę skanowania ekranu wyświetlacza LED. (Podstawowa wiedza na wyświetlaczu LED)

Sterowanie wyświetlaczem LED

Kontrola skanowania SCM drugiej linii i trzeciej linii ekranu wyświetlacza LED ... aż do kontroli skanowania linii 8, proces jest taki sam jak w linii 1. Po zakończeniu procesu kontroli wszystkich 8 linii, Wyświetlacz LED uzupełnia również pełny obraz 1 klatki.

Chociaż w ten sposób ekran wyświetlacza LED świeci się jedna linia po drugiej, tylko jedna linia na raz, ale dopóki zapewniamy, że każda linia może być zapalona więcej niż 50 razy na sekundę, to znaczy częstotliwość odświeżania jest wyższa niż 50 Hz, a następnie z powodu ludzkiej bezwładności wizualnej obraz widoczny na ekranie wyświetlacza LED jest nadal stabilnym obrazem pełnoekranowym.

III. Podstawowy skład ekranu wyświetlacza LED (wiedza o szkoleniu produktów LED)

1. Ekran asynchroniczny:

Ogólnie składa się z płyty wyświetlacza (modułu), karty z paskami ekranów, zasilacza przełączającego i karty HUB (opcjonalnie). Łącząc się z komputerem przez linię portu szeregowego, tekst wyświetlacza można zmienić, a następnie komputer można odłączyć od pracy.

2. Ekran synchronizacji:

Ekran LED synchronizacji

System ekranu synchronizacji jest stosunkowo złożony, a system może być duży lub mały. Zwykle składa się z komputera, karty graficznej DVI, karty transmisji danych, danych synchronizacji odbierających kartę, karty HUB, kabla sieciowego, ekranu wyświetlacza LED i tak dalej. System zawsze potrzebuje komputera on-line do pracy, wyświetlając obraz i tekst na komputerze na dużym ekranie LED.

Szybki link do Podstawowe informacje o wyświetlaczach LED   i strona główna

Share this Post:

Wyślij nam email

Czas pracy :
8:00-22:00(czas Pekinie)
Fax :
86-0755-23243136
Telefon :
86-1371-7004700(Czas pracy)
Email :
saga@atsilu.com
Adres fabryczne :
4F, budynek 1, strefa przemysłowa Lebao, Fengxin Road, Guangming, Shenzhen, Chiny
contact us